« Siječanj 2021 »

MOJA PRVA KNJIGA
Autor: Emilija Žitnjak, 18. 10. 2019.

Anina “Maštovilka” među najboljim slikovnicama

Ana Barić je svojom pričom Maštovilka i prekrasnim ilustracijama uvrštena u sedam najboljih slikovnica na ovogodišnjem natječaju Moja prva knjiga. Odabrana je u vrlo velikoj konkurenciji u kojoj je sudjelovalo je 147 osnovnih škola sa 476 slikovnica. Odabir slikovnica obavile su spisateljice Sanja Pilić i Silvija Šesto kao članice žirija. Nagrađeni su dobili diplome i tiskana im je slikovnica. Ana je ovim uspjehom ostvarila svoje kreativne  potencijale kao mala spisateljica I ilustratorica što su potvrdile riječi Silvije Šesto: “Prekrasna priča o jednoj Maši, no i puno takvih Maša oko nas. Ilustracije ove slikovnice odlično prate tekst i sve se spaja u produkt koji se na ovom cijenjenom natječaju i traži.”

Osim Ane i njene prijateljice, učenice 5. a razreda l. osnovne škole Čakovec,  Janja Baksa i Lucija Bočkaj sudjelovale su na natječaju Moja prva knjiga 2018./2019. U stvaranju slikovnica pomogla im je njihova učiteljica Slavica Pospiš. Natječaj se provodi u organizaciji udruge KAlibra iz Karlovca pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Udruga promiče kulturu čitanja i već petnaest godina za redom provodi državni natječaj za djecu u pisanju i ilustriranju vlastite priče. Janja i Lucija dobile su priznanje i poticajnu nagradu. Njihove su slikovnice također pohvaljene zbog dobrih priča i ilustracija te su im dane smjernice za nastavak kreativnog rada.

Nagrade i priznanja podijeljeni su na završnoj priredbi 26. rujna 2019. godine u Domu oružanih snaga HV Zrinski u Karlovcu. Za Anu je posebna čast  bila primiti nagradu od spisateljice Sanje Pilić. U glavama se već stvaraju nove priče i nastaju nove slikovnice.