Erasmus+ What's up Mr. Bug?
Uskrs - naša tradicija
Autor: Helena Slamek, 28. 4. 2021.

Učenici naše škole svojim prijateljima u Poljskoj, Rumunjskoj i Turskoj zaželjeli su sretne i blagoslovljene uskršnje blagdane izradom uskršnjih čestitaka te pjesmom i plesom koji ih je uvježbala učiteljica Slavica Pospiš.

Razigrane i raspjevane učenike 2. a razreda možete poslušati klikom na link

Na satovima Vjeronauka učiteljica Nina Somođi je učenicima predmetne nastave organizirala radionicu na kojoj su bile zastupljene teme o korizmi, Cvjetnici i Uskrsu. Klikom na link saznajte više. https://youtu.be/vWR7Gnx3LGc

Učenici 3. a razreda na online sastanku razmijenili su sa svojim partnerima običaje uoči Uskrsa i za Uskrs koji su tipični za područje pojedine partnerske škole, ali i igrali igru - POGODI, ŠTO JE U KUTIJI. Učenici su jedni drugima postavljali pitanja te na taj način vježbali komunikaciji na engleskom jeziku, ali i uživali u igri.

Na kraju sastanka učenici su bili bogatiji za još jedno iskustvo, ali i ponosni što su upravo oni istraživali i predstavljali uskršnje običaje koji se već duži niz godina njeguju u Čakovcu i okolici. Učenica Ena Horvat je uskršnje praznike provela u Dubrovniku te je fotografijom zabilježila kako je u to vrijeme ukrašen taj grad.

Iznenađeni što se Uskrs različito obilježava u pojedinim europskim zemljama učenici naše škole zaključili su da trebaju njegovoti naše običaje jer su jedinstveni i prenositi ih na buduće naraštaje.