10 godina produženog boravka
Radionice u boravku kroz mjesec studeni
Autor: Valentina Kelkedi, 29. 11. 2020.

Prema godišnjem planu i programu uz redovito pisanje domaće zadaće i uvježbavanje nastavnih sadržaja, obilježili smo sve važnije dane tijekom studenog. Sve što smo radili možete pogledati u fotogaleriji pod opširnije.

Početkom mjeseca, vratili smo se nakon kraćeg odmora te odmah krenuli u kreativnom smjeru. 05.11. održali smo radionicu povodom obilježavanja Dana svih svetih i Dušnog dana.

Dan izumitelja bio je u kreativnom duhu svih učenika. Mnogobrojni su izumi koje bi naši učenici patentirali. Sve što im je bilo potrebno jest mali poticaj, a ideje su se samo redale jedna za drugom.

„Kreativnost je inteligencija koja se zabavlja.“

- Albert Einstein

16.11. obilježili smo Međunarodni dan tolerancije. Razgovora nije nedostajalo, a suradnje pogotovo. Raspravljali smo o svemu. Zapravo je čarobno koliko puno možemo naučiti od djece. Zaključili smo da smo svi jedinstveni te da trebamo prihvatiti svakog koji je na neki način drugačiji od nas.

"Predrasuda je teret koji zbunjuje prošlost, prijeti budućnosti i čini sadašnjost nedostupnom."

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, najviše smo se posvetili likovnoj aktivnosti prije koje smo gledali kraći dokumentarni film o Vukovaru.

„…Odgovorite na sva njihova pitanja, nađite vremena za njih, pa makar poslije morali čitati i stare novine, poljubite njihove dobre djetinje snove, učinite da njihove čudesno blistave oči vide samo dobra svitanja, vedre dane i velike zvijezde…“
- Siniša Glavašević

23.11. obilježili smo radionicu Bontona za djecu i Rješavanje sukoba. Bilo je šareno i zabavno. Razgovarali smo te čitali priču o lijepom ponašanju. Igrali smo društvenu igru „Četiri čarobne riječi“ u kojoj smo uvježbali rečenice koristeći se riječima izvoli, hvala, molim te i oprosti. No, odlučili smo i glumiti pa smo tako osmislili aktivnost igranja uloga gdje smo pokušali iz zadanih situacija odglumiti i riješiti nastali sukob. Bili smo pravi kreativci – čak nam ni gluma nije strana.

“Čovjek postaje najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete dok se igra.”
- Heraklit

Uz radionicu Bontona te radionicu Rješavanje sukoba, uklopili smo i radionicu vezanu uz prava i obveze, odnosno dužnosti učenika. Razgovorom smo utvrdili koja su njihova prava, ali i zaključili da svako pravo za sobom nosi i dužnost.

Sunčane dane iskorištavamo provodeći na zraku - istražujući, otkrivajući, igrajući se.
Boravkom u učionici, igramo razne igre i
obožavamo plesati.

Bliže se blagdani! U ovom predblagdanskom vremenu, krenuli smo s radionicama u tom duhu.

Priloženi dokumenti:
Bonton_i_rjesavanje_sukoba.pptx (938.26 KB)