Početak školske godine 2019./2020.
Autor: Renata Najman, 30. 9. 2019.

Dragi moji učenici,

na samom početku nove školske godine, želim vam puno uspjeha u savladavanju svih školskih prepreka na putu usvajanja novih nastavnih sadržaja!

Također, želim vam reći nekoliko informacija iako ste ih već imali prilike čuti na redovnoj nastavi. Jedna od mojih rečenica glasi "Od viška glava ne boli", pa ću još jednom sve ukratko ponoviti!

Dakle,

nastava kemije organizirana je za učenike sedmih i osmih razreda, 2 sata tjedno. Naša se nastava održava u blok-satu što znači da se viđamo samo jednom tjedno.

Osim redovne nastave za sve učenike (i sedmih i osmih razreda) bit će organizirana i dopunska nastava radi lakšeg savladavanja postojećeg gradiva. Prema rasporedu, DOP iz kemije trebao bi se održavati tjedno po jedan sat u kombiniranom odjeljenju sa svim zainteresiranim učenicima  osmih i sedmih razrede. Radi lakšeg rada, dopunska će nastava biti organizirana po razredima prema rasporedu:

DOP KEMIJE 7 - srijeda, 14.20 - 15.05h (samo u tjednu redovne jutarnje smjene sedmaša),

a

DOP KEMIJE 8 - četvrtak, 9.25 - 10.10h (samo u tjednu redovne poslijepodnevne smjene osmaša).

Za učenike koji žele naučiti više, u sedmom razredu postoji mogućnost dodatne nastave (DOD KEMIJA 7) koja će se održavati svaki drugi ponedjeljak u suprotnoj smjeni sedmaša, u vremenu od 15.25 - 17.00h (ili prema dogovoru kada se okupe svi zainteresirani).

Za osme razrede organizirana je izvannastavna aktivnost: Sekcija mladih prirodoslovaca. I učenici osmih razreda, mogu, ako žele, u dogovoru s učiteljicom sudjelovati u pripremama za natjecanja. Termini će biti dogovoreni naknadno.

Vjerujem da svi već znate, od ove je školske godine započela reforma obrazovanja pod imenom "Škola za život". Tom su reformom obuhvaćeni učenici prvih i petih razreda iz svih predmeta te sedmih razreda iz biologije, fizike i kemije. Na satovima kemije i dosada smo radili na način kakav se predlaže ovom reformom tako da nema velikih promjena.

Promijenili su se elementi vrednovanja te su oni jednaki za učenike sedmih i osmih razreda. Koji su to elementi? Vidi se u e imeniku: usvojenost kemijskih koncepata i prirodoznansvene kompetencije. Kako će se ti elementi vrednovati možete pogledati u prilogu ovg teksta pod nazivom "Elementi i kriteriji vrednovanja odgojno obrazovnih ishoda". Bude li kakvih nejasnoća ili dodatnih pitanja, slobodno ih postavite na satu ili na Yammer grupama koje sam otvorila samo za učenike osmih razreda pod imenom Kemija 8 I.oš Čakovec 2019./2020. Učenici sedmih razreda bit će uključeni u grupu Kemija 7 I.oč Čakovec 2019./2020. također na Yammer akademskoj mreži. Za prijavu na tu društvenu mrežu trebate znati svoje Carnet korisničko ime i lozinku (ono koje koristite za prijavu u e imenik). Svi se učenici moraju uključiti u navedene mreže (prijave ćemo napraviti na satu) jer ćemo tu mrežu koristiti za međusobna dogovaranja ali i za objavljivanje određenih digitalnih obrazovnih sadržaja.

Roditelji svih učenika sedmih i osmih razreda,  dobrodošli su na individualne razgovore koji se održavaju svaki tjedan po jedan sat. U tjednu poslijepodnevne nastave osmih razreda (sedmi su u jutro) vrijeme za razgovor je srijeda od 17.05 - 17.50 sati. U tjednu u kojem osmi razredi nastavu pohađaju u jutro (sedmi poslije podne) termin za individualne razgovore je srijeda 9.25 - 10.10h. Za eventualne kratke upite mogu se obrati i mailom na adresu renata.najman@skole.hr.

Još jednom, svima vama želim puno uspjeha!

Učiteljica: Renata Najman