JESEN U 3.A
Autor: Ivana Ružić, 28. 11. 2017.

Jesen je u 3. a razredu obilježena na različite načine.

U stihovima Ratka Zvrka „Kad su laste odlazile“ i Dobriše cesarića“Kasna jesen“ upoznavali su ljepotu pjesničke riječi koja dočarava jesenske slike. Usporedili su ranu i kasnu jesen promatrajući vremenske prilike i izgled prirode.

I sami su se okušali u pisanom stvaranju o jeseni. Najprije su promatrali jesen u svojem okolišu i probali je percipirati različitim osjetilima. Opisivali su boje, mirise i zvukove u prirodi i u našem gradu.

Nakon toga su pisali stihove i sastavke o jeseni. Napisali su svoje vlastite doživljaje jeseni opisujući njenu ljepotu i bogatstvo. Uz svoje literarne radove nacrtali su ilustracije.  Na satu likovne kulture radili su otisak obojenih listova u tehnici monotipija. Likovni zadatak je bio pomoću lišća prikazati kromatski kontrast boja. Na satu glazbene kulture pjevali smo "Žutu pjesdmu".  U svim su aktivnostima učenici bili kreativni.

Jesen

Jesen je jedno od najljepših godišnjih doba. Jutra su maglovita i hladna. Poslije magle sunce  se pojavljuje na vedrom nebu i svojim zrakama obasja prirodu. Jesen zasvijetli u raznim  bojama: crvena, žuta, smeđa i narančasta.

Kroz prozor gledam jesenske boje i divim se jesenskoj ljepoti. Jesenski miris je jako osvježavajuć. Mirišu lješnjaci, orasi  i lišće. Kada se vraćam iz škole često osluškujem zvukove lišća koje pada. Promatram jesenske boje s mamom i dogovaramo se da napravimo dekore za jesen. Ja često crtam i slikam.  Utapkavam kistom boje u papir. Često zamislim da je to lišće zato jer se boje pomiješaju i nastane, kako moja mama kaže, predivna jesenska slika.

Navečer kada idem spavati čujem kišu a na majici mi piše "lijepo je spavati dok kiši". Volim jesen. To je jedno od najljepših doba u godini.

Ana Barić, 3. a

Jesen u parku

Jesen je stigla u naš grad. Jutra su maglovita i pospana. U podne, kad se pojavi sunce,  okupimo se moj brat i sestra zajedno s prijateljima u parku. Donesemo grablje i skupljamo lišće. Napravimo veliki kup lišća i onda se bacamo na njega. Zakopavamo se sa lišćem i igramo skrivača. Jesen je super jer je puna šarenog lišća.

Heda Pintarić, 3. a

Jesen

Šarena jutra, šareni krovovi, u jesen sve je šareno.

Šareni su i mirisi jabuka, krušaka i kestena.

Jesen je hladna ali je bojama topla.

Jesen je prekrasna.

Matteo Demario Časni, 3. a

Jesen

Jesenska jutra su maglovita. Poslije je toplije i sve je puno boja. Osjećam miris finih kestena i ostalih plodova. Slušam cvrkut raspjevanih ptica. Po mojem dvorištu doskakuću ptičice a ja im dajem mrvice kruha. Najljepša slika jeseni je kada pada lišće. Gledam kako lišće pleše zrakom sve do trave. Ja tada uživam. Ponekad kad sam sama zapjevam: Kako je jesen lijepa!

Kiara Banić, 3. a