Keep Invest Donate Spend
Erasmus+ KIDS transnacionalni sastanak u Poznanu u Poljskoj
Autor: Ivana Ružić, 17. 5. 2016.

I. osnovna škola Čakovec veoma uspješno provodi dvogodišnji Erasmus+ Keep Invest Donate Spend (KIDS) projekt financiran sredstvima EU. O samom projektu već smo pisali na stranicama naše I. OŠ Čakovec. Cilj projekta je razvijati financijsku pismenost djece, podizanjem svijesti o važnosti vlastitog ponašanja i raspolaganja dobrima, omogućuje djeci  da stječu naviku štednje, osmisle, predlažu i provode kampanju podizanja svijesti u svojoj školi, susjedstvu i široj zajednici, koristeći crteže, plakate, računalne igre i obrazovne programe, video i druge sadržaje i aktivnosti kroz koje će prenijeti snažne poruke na temu financijske pismenosti. Ovaj program prate i obrazovni materijali prilagođeni za djecu i mlade prema dobnim skupinama, obrazovni materijali za učitelje i roditelje.

U gradu Poznan u Poljskoj održan je sastanak partnera na kojem su I. OŠ Čakovec predstavljale Ivana Ružić i Tanja Žganec. Na sastanku smo u nekoliko dana uspoređivali nacionalne nastavne programe, uvjete rada i opremljenost učionica. Uspoređivali smo i kvalitetu udžbenika i ostalih nastavnih sredstava. Domaćini su organizirali kulturno veće na kojoj smo predstavile hrvatsku tradiciju, kulturu i znamenitosti.

Za posjeta Poznanu upoznali smo povijest Poljske, a posebno samog grada. Razgledali smo središte grada sa slikovitim zgradama, muzeje i druge znamenitosti. Bili smo gosti u uredu gradonačelnika. Posjetili smo poznati dvorac Rogalin u okolici Poznana.