Drage učenice i učenici, poštovani roditelji,

s obzirom na stalni razvoj i korištenje informacijsko komunikacijske tehnologije u svakom području ljudskog djelovanja, nužno je rano i kontinuirano učenje smislenog, sigurnog i odgovornog korištenja tehnologije, razvijanje digitalnih vještina učenika kako bi učenici razvili vještine za cjeloživotno učenje, pripremili se za tržište rada te izrasli u odgovorne, lokalno i međunarodno aktivne građane.

Vođeni tim ciljem želimo Vas obavijestiti da će se na nastavi  informatike usvajati svi sadržaji propisani Kurikulumu za nastavu informatike koristeći udžbenik i radnu bilježnicu ali i obogaćeni  korištenjem najnovije tehnologije: tableta, robota, obrazovnih mreža  za komunikaciju i suradnju učenika i učitelja, online alata za učenje, izradu multimedijalnih, interaktivnih online obrazovnih sadržaja, 3D  pisača i sl.

Aktivno ćemo se uključivati u različite međunarodne  projekte i inicijative, surađivati i razmjenjivati obrazovne sadržaje s partnerima širom svijeta.

Sva događanja, obavijesti i informacije možete pratiti na mrežnim  stranicama škole: Nastava - Informatika, a u slučaju potrebe slobodno nas kontaktirate putem adrese elektroničke pošte:

maja.hizman@skole.hr,

sanja.murk@skole.hr

ivana.ruzic@skole.hr,

ivana.vadlja1@skole.hr

Zahvaljujemo na suradnji!

Prilozi:

Kurikulum

Kriteriji ocjenjivanja i vrednovanja znanja i vještina učenika iz nastave informatike

Europski tjedan robotike
Autor: Ivana Ružić, 2. 12. 2020.

Od 19. do 29. studenog 2020. obilježen je Europski tjedan robotike diljem Europske unije. Europski tjedan robotike je inicijativa pokrenuta 2012. godine sa sjedištem u Bruxellesu za sve dionike europske robotike. Cilj inicijative je jačanje europske konkurentnosti i osiguravanja industrijskog vodstva proizvođača, dobavljača i krajnjih korisnika sustava i usluga temeljenih na robotskoj tehnologiji. Interes za robotiku, programiranje i općenito STEM područje razvija se i njeguje od najranije dobi pa se posebna važnost pridaje što većem uključivanju obrazovnih ustanova.

Naša Škola aktivno se uključila u obilježavanje Europskog tjedna robotike i na taj način još jednom istaknula važnost razvoja digitalnih vještina i vještina iz područja STEM-a. Europski tjedan robotike obilježili smo nizom radionica izrade i programiranja robota Lego Spike Prime, Lego WeDo 2.0, Ozobotova, BlueBotova, Sphero BB-8.

I. osnovna škola Čakovec kontinurano razvija i njeguje važnost robotike, programiranja i općenito STEM područja na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini ostvarujući suradnju s Hrvatskim robotičkim savezom, te sa školama i obrazovnim institucijama diljem EU kroz Erasmus+ projekte: ARTIE, CodeInnova, Computational thinking and coding - Literacy of the Future, CloCoMedia, iPads School Learning for the Future itd.

Učenici Škole postižu izvrzne rezultate na različitim natjecanjima nacionalne razine, primjerice prvo mjesto na nacionalnoj završnici World Robotic Olympiad i sl. Što je dodatan poticaj i motivacija za učenika i njihove mentore koji se ovih dana intenzivno pripremaju za natjecanja World Robotic Olympiad i First Lego League.

Radionice robotike su organizirali Branko Vujnović, učitelje tehničke kulture i učiteljice informatike Maja Hižman, Sanja Murk, Ivana Ružić i Ivana Vadlja.